آموزشی

دستگاه خلال کن چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

9k=

این روزها مرتب بودن هر چیزی بسیار مهم شده است و خوراکی ها هم از این مهم مستثنی نیستند. با توجه به اینکه خلال کردن سیب زمینی و برخی خوراکی های دیگر با دست به صورت مرتب و یکسان سخت شده، از دستگاه خلال کن برای اینکار استفاده می کنند. یکی از پر طرفدار ترین خوراکی ها نیاز مند به این دستگاه خلال سیب زمینی سرخ کرده است. در این مقاله به پاسخ سوال « دستگاه خلال کن چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ » پرداختیم. تا انتها با آشپزآلات همراه باشید.

دستگاه خلال کن چیست ؟

خلال کن برقی یا اسلایسر دستگاهی است برای خرد کردن انواع مواد غذایی که با استفاده از این دستگاه علاوه بر صرفه جویی در زمان و هزینه، دقت و کیفیت کار نیز بالا میرود. این دستگاه مناسب برای خرد کردن انواع میوه جات مانند: سیب زمینی، پیاز، پرتقال، سیب، هویج، خیار و همچنین مناسب خرد کردن مواد غذایی مانند سوسیس و کالباس برای استفاده در پیتزا می باشد.

دستگاه خلال کن

خلال کن ها معمولا به دو دسته برقی و دستی تقسیم می شوند که می توانید بسته به نیاز و مصرفتان آن را تهیه کنید. دستگاه های برقی معمولا علاوه بر دکمه قطع و وصلی، سنسور دارند. سنسور باعث می شود تا دسته پایین نیاید، دستگاه روشن نمی شود. خلال کن های خارجی نسبت به خلال کن های ایرانی پرتی کمتری داشته و به صرفه تر هستند.

خلال کن های برقی

خلال کن های برقی همانطور که گفته شد، دارای سنسور است و این باعث می شود تا از حرکت تیغه در هنگام کار با دست جلوگیری کند. دستگاه های برقی معمولا دارای 5 تیغه هستند که عبارت اند از دو تیغه رنده، چیپسی، حبه ای و خلالی. این نوع خلال کن قدرت بیشتری داشته و بسته به قدرت آن می توانید مواد غذایی را برش دهید. این دسته از دستگاه ها بیشتر مناسب رستوران ها و تهیه غذا ها می باشند.

خلال کن برقی اتومات بست best9


همچنین ببینید : قیمت و مشخصات خلال کن برقی اتومات بست Best


خلال کن های دستی

این خلال کن ها نسبت به خلال کن های برقی به صرفه تر و کم هزینه تر هستند. مصرف برقی ندارند و در هر جایی می توان از آن استفاده کرد. دستگاه های دستی مناسب مصارف کم و خانگی هستند. این دستگاه ها همچنین سر و صدای خاصی نداشته و آلودگی صوتی ایجاد نمی کنند.

برخی از این خردکن ها دیواری و رو میزی می باشند که در صورت نثب بر روی دیوار جاگیری خاصی ندارند.

خلال کن دستی 4


همچنین ببینید : قیمت و مشخصات خلال کن سیب زمینی خارجی


مزیت استفاده از دستگاه خلال کن

  • افزایش سرعت راندمان کار
  • دقت بالا و برش مرتب و منظم
  • پرتی کم مواد غذایی اصلی
  • صرفه اقتصادی نسبت به نیروی کمکی برای برش و خرد کردن
  • خلال و برش به شکل های مختلف نسبته به تیغه ها

خرید خلال کن

اگر قصد خرید خلال کن دارید هم اکنون می توانید خلال کن دلخواه خود را از سایت آشپزآلات انتخاب و سفارش خود را تکمیل کنید. آشپزآلات فروشگاه اینترنتی است که سالهاست در کنار شماست و وسایل بسیاری از فست فودی ها و رستوران ها را تامین کرده است.

آشپزآلات در اینستاگرام نیز فعالیت داشته و محصولات جدید را در آن معرفی می کند. اگر علاقه مند هستید لطفا صفحه ما را دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *