آموزشی

دستگاه سوسیس ساز یا سوسیس پر کن چیست؟

sausage maker

با توجه به افزایش علاقه عموم به فست فود و خوشمزه بودن آن دیگر نمیتوان به این خوراکی های خوشمزه نه گفت. در این بین برخی از فست فودی ها یا حتی مردم بنا به دلایلی قصد تولید سوسیس را دارند که نیازمند دستگاه های خاص آن هستند. برای تولید سوسیس به سوسیس ساز نیاز دارید. دستگاه سوسیس ساز یا سوسیس پر کن چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟ تا انتها همراه آشپزآلات باشید.

سوسیس

سوسیس یکی از مواد غذایی اساسی بسیاری از غذاهای فست فود است و طرفداران بسیاری دارند. سوسیس از مواد غذایی نظیر گوشت یا مرغ، چربی حیوانی، نمک، ادویه و گاها سبزی های خوراکی و معطر تولید می شود. سوسیس های تولید شده را در داخل رویه های پلاستیکی، سلولزی و یا کلاژنی میریزند. اما در گذشته به دلیل کمبود امکانات و تولیدات، سوسیس ها را در روده حیوانات میریختند.

دستگاه سوسیس ساز

سوسیس از سال 1307 توسط شخصی روسی در داخل ایران به صورت کارخانه ای تولید شد و مواد غذایی عده ای از اتباع خارجی در ایران را تامین می کرد. انواع سوسیس که این روز ها تولید و مورد استفاده قرار می گرد عبارتند از: کوکتل، هات داگ، بلغاری، کراکف، گوشت و … .

سوسیس و بهداشت

با توجه به شایعات یا واقعیت هایی که از کارخانه های تولید سوسیس و کالباس به گوش می رسد، برخی از مردم حساسیت نشان می دهند و علاقه شان به فست فود را از دست می دهند. زیرا نسبت به کیفیت و سلامت مواد تشکیل دهنده دچار شک و تردید می شوند. به دلیل خوشمره بودن این خوراکی دل کندن از آن برای برخی سخت خواهد بود و تصمیم میگیرند خودشان مواد لازم را تهیه کرده و سوسیس درست کنند. بعد از مواد لازم، دستگاه سوسیس پر کن لازم خواهد بود. در ادامه به این دستگاه خواهیم پرداخت.

دستگاه سوسیس ساز

دستگاه سوسیس ساز

از دستگاه سوسیس پر کن برای درآوردن شکل مواد بدست آمده به شکل لوله ای و بسته بندی آن داخل رویه می باشد. دستگاه های سوسیس ساز به دو صورت برقی و دستی می باشند که بسته به نیازتان می توانید آن را تهیه کنید. پس از تهیه مواد دستورات آشپزی لازم را بر روی مواد غذایی انجام داده و مواد را چرخ و ترکیب کنید. سپس رویه پلاسیتکی را روی خروجی دستگاه قرار دهید. مواد چرخ شده را از دهانه ورودی داخل دستگاه بریزید و از دهانه خروجی مواد را به شکل لوله ای دریافت و بسته بندی نمایید.

این دستگاه ها معمولا دارای 4 سری برای دهانه خروجی هستند که می توانید اندازه قطر سوسیس را تعیین کنید. دستگاه های سوسیس ساز معمولا در اندازه های 2، 3، 5، 7، 10 و 15 لیتری ساخته می شوند.

دستگاه سوسیس ساز


همچنین ببینید : مشاهده قیمت و مشخصات سوسیس ساز دستی


خرید دستگاه سوسیس پر کن

اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که به سوسیس علاقه دارند اما کیفیت و سلامت مواد غذایی آن برایتان مهم است، این دستگاه مناسب شماست. این دستگاه در آشپزآلات نیز موجود است و در میان مقاله برای شما درج شده است. جهت با خبر شدن از محصولات جدید ما، صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید.

اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا از بخش مقالات / آموزش مقاله های دیگر ما را بخوانید. ثبت نظر یا کامنت فراموشتون نشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *