مقالات مرتبط با فر, آموزشی

تفاوت فر پیتزا ریلی با فر پیتزا صندوقی

تفاوت فر پیتزا ریلی با فر پیتزا صندوقی

پیتزا یکی از خوشمزه ترین و پرطرفدار ترین غذا های فست فودی است که به کامل شدن یک فست فود کمک بسیاری می کند. اگر یک فست فودی پیتزا و انواع مختلفی از آن را نداشته باشید مشتریان عمده ای را نمی تواند جذب کند. اگر میخواهید برای رستوران یا فست فودی خود فر پیتزا خریداری کنید و نمی دانید چه نوعی از فر به کار شما می آید، این مقاله مناسب شماست. در این مقاله به موضوع ” تفاوت فر پیتزا ریلی با فر پیتزا صندوقی ” پرداختیم. تا انتها همراه ما باشید.

فر پیتزا

فر پیتزا به دلیل محبوبیت پیتزا یکی از ابزار های جدا نشدنی از رستوران های فست فودی است. پیتزا هم مانند بسیاری از غذا ها نیاز به پخت دارد. پیتزا را در خانه ها می توان با استفاده از قابلمه و فر گار خانگی درست کرد. اما در فست فودی ها یا رستوران ها که تقاضا ها زیاد است و مشتری برای وقت خود ارزش قائل است، نمی توان این کار را انجام داد. پس شما به فر پیتزا نیاز دارید.

از خوبی ها و مزیت های عمده فر های می توان به بده استیل و آهنی آن ها و نداشتن نگرانی از آسیب دیدگی و کثیف ماندن فر ها اشاره کرد. زیرا معمولا بدنه از جنس استیل به راحتی قابل پاکسازی و شستشو بوده و بدنه آهنی آسیب پذیری کمتری نسبت به دیگر جنس ها دارد.

تجهیزات و ابزار های پیتزا فروشی

فر های پیتزا معمولا به سه دسته تقسیم می شوند که عبارتند از فر پیتزاریلی، فر پیتزا صندوقی و فر پیتزا آجری یا کوره ای که خیلی طرفدار ندارد و در برخی از فست فودی های خاص استفاده می شود. برای فر پیتزا آجری باید در آشپزخانه فضای زیاد داشته باشیم تا بتوانیم آن را بسیازیم و به دلیل عدم امکان جابجایی از استفبال کمتری برخوردار است. در ادامه درباره دو نوع فر دیگر (فر پیتزا ریلی و فر پیتزا صندوقی) توضیحات بیشتری دادیم.

فر پیتزا ریلی

فر پیتزا ریلی یک نوع فر است که به طور خاص برای پخت پیتزا طراحی شده است. این فرها از نظر طراحی و عملکرد به صورت ویژه به منظور ایجاد یک محیط پخت بهینه برای پیتزاها ساخته شده اند. از این نوع فر در بیشتر رستوران ها و فست فودی ها استفاده می شود.

پیتزا ها درون ظرف داخل فر ریلی قرار داده می شود و صفحه ریلی و غلطکی ظروف پیتزا را به حرکت آورده و در انتهای فر تحویل می دهد. حرکت ریل ها آرام بوده و عمل پخت به خوبی انجام می شود. ویژگی هایی که برخی از فرهای پیتزا ریلی معمولاً دارند عبارتند از:

 • عایق بندی این دستگاه مانع از خروج گرما به بیرون و گرم شدن اتاق آشپزخانه می شود.
 • تمام قطعات به کار رفته در فر قابل شستشو هستند
 • می توانید به دلخواه دما را در هر درجه تنظیم نمایید
 • چنانچه برق یا گاز حین کار قطع گردد سیستم ایمنی لازم برقرار است.
 • کیفیت غذای بالا
 • سرعت بالا

تفاوت فر پیتزا ریلی با فر پیتزا صندوقی

بیشتر بخوانید : راهنمای خرید فر پیتزا

فر پیتزا صندوقی

اگر قصد خرید فر پیتزا دارید و فضای کمی هم دارید و نمی توانید فضای بیشتری را برای فر پیتزا در نظر بگیرید، فر پیتزا صندوقی مناسب شما خواهد بود. این نوع فر فضای کمتری را به دلیل نداشتن نیاز به حرکت ریل دارد و فقط ظرف پیتزا در آن قرار می گرید. پس از قرار دادن ظرف پیتزا در فر درب آن را می بندیم تا پیتزا به خوبی پخته شود.

فر های صندوقی به دلیل داشتن اندازه کوچک تر قابلیت جابجایی راحت تری هستند و می توان آن ها را بدون سختی خاصی جا به جا کرد. فر پیتزا صندوقی به دلیل داشتن فضای کوچک فقط تعداد محدود و مشخصی ظرف پیتزا در آن قرار می گرید. از ویژگی های فر پیتزا صندوقی که معمولا دارا هستند می توان به برخی از آن ها اشاره کرد:

 • دارای شمعک و ترموکوپل برای برقراری سیستم ایمنی
 • قابلیت پخت یکنواخت زیر و روی هر نوع مدل پیتزا
 • قابل شستشو بودن
 • بهره گیری آسان به وسیله پنل دیجیتالی
 • قابل بهره گیری با کپسول گاز یا گاز شهری

تفاوت فر پیتزا ریلی با فر پیتزا صندوقی

مشاهده انواع فر پیتزا

تفاوت فر پیتزا ریلی با فر پیتزا صندوقی

با توجه به توضبحات ارائه شده دانستیم که در کل عمل و کارایی دو فر پیتزا، پخت پیتزا است و تفاوتی در آن نیست. تنها در نحوه پخت پیتزا و اندازه متفاوت هستند. در دستگاه ریلی، ظرف پیتزا بر روی ریل قرار گرفته و مسیری را در تونل طی می کند و در حین حرکت پخته می شود. اما فر صندوقی شبیه یک کمد می باشد که ظروف پیتزا را در داخل آن قرار می دهیم و سپس درب آن را می بندیم تا پخته شود.

فر پیتزا ریلی به دلیل داشتن ریل و مسیری که ظروف پیتزا باید طی کنند، اندازه بزرگتری نسبت به فر پیتزا صندوقی که شبیه کمد می باشد دارد. پس اگر فضای کمتری دارید فر صندوقی مناسب شما خواهد بود. با این شرایط پیتزا ریلی تعداد ظروف بیشتری را می تواند آماده کند و فر پیتزا صندوقی به دلیل نداشتن حرکت تعداد محدودی را می تواند در خود جای دهد.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. اگر سوال یا نظری دارید حتما از طریق بخش نظرات پایین مقاله با ما در میان بگذارید. ما را شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *