ظروف بن ماری و انواع بن ماری ها

ظروف بن ماری و انواع بن ماری ها

حتما بن ماری ها را در یخچال بستنی فروشی ها و یا تاپینگ فست فودی ها دیده اید. با گذشت زمان وسایل آشپزخانه های صنعتی به مرور تغییر کرده و امروز از بن ماری برای آشپزی استفاده می کنند. در این مقاله با ظروف بن ماری و انواع بن ماری ها آشنا می شویم. با آشپزآلات همراه باشید.

طبخ بن ماری

بن ماری نیز خود یک روش پخت با حرارت غیر مستقیم است که از این روش عمدتا برای تهیه دسر و ژله استفاده می شود. در این روش داخل یک ظرف تا دو سوم ظرفیت آن آب میریزیم و روی حرارت قرار می دهیم تا بجوشد. ظرف دیگری را بر میداریم که تا مقداری داخل ظرف اول فرو رفته و به سطح آب برخورد نکرده و چند سانتی متر با آب داخل ظرف فاصله داشته باشد. داخل ظرف دوم مایه مورد نظر را ریخته و به شکل غیر مستقیم حرارت می دهیم. روش بن ماری برای ذوب کردن شکلات و فعال کردن ژلاتین بسیار کاربرد دارد.

ظروف بن ماری و انواع بن ماری ها

در کل از ظروف بن ماری در رستوران ها، تهیه غذاها، بستنی فروشی ها،هتل ها و حتی بیمارستان ها برای نگهداری مواد بهداشتی نیز استفاده می شوند.

ظروف بن ماری چیست؟

بن ماری ها در رستوران ها برای نگهداری غذای گرم مورد استفاده قرار گرفته و همچنین در اغلب دستگاه های گرم نگدارنده از بنماری استفاده می شود. علاوه بر نگهداری غذای گرم، در بستنی فروشی ها برای نگهداری بستنی از بن ماری نیز می توان استفاده کرد. بن ماری ها از جنس استنلس استیل، فولاد ضد زنگ، پلی کربنات و پلی پروپیلن ساخته می شوند و به دلیل داشتن مقاومت بالا از آن ها در فر ها و سرخ کن ها استفاده می شود.

انواع بن ماری ها

ظروف بن ماری
ظروف بن ماری

تفاوت بن ماری ها در سایز طول و عرض آن هاست که هر کدام به عمق های ۱۰، ۱۵ و ۲۰ سانت نیز تولید می شوند. انواع بن ماری ها عبارتند از:

  • بن ماری دو یکم

ابعاد بنماری ۲/۱ به طول ۶۵ و به عرض ۵۳ سانتی متر می باشد.

  • بن ماری یک یکم

ابعاد بنماری ۱/۱ به طول ۵۳ و به عرض ۳۴ سانتی متر می باشد.


خرید انواع بن ماری


  • بن ماری یک دوم

ابعاد بنماری ۱/۲ به طول ۳۲/۵ و به عرض ۲۶/۵ سانتی متر می باشد.

  • بنماری یک سوم

ابعاد بنماری ۱/۳ به طول ۳۲/۵ و به عرض ۱۷/۶ سانتی متر می باشد.

بنماری 1/3 یک سوم عمق 15 سانت

  • بنماری یک چهارم

ابعاد بنماری ۱/۳ به طول ۲۶/۵ و به عرض ۱۶/۲ سانتی متر می باشد.

  • بنماری یک ششم

ابعاد بنماری ۱/۶ به طول ۱۷/۶ و به عرض ۱۵/۳ سانتی متر می باشد.


همچنین بخوانید : قیمت و مشخصات بنماری یک ششم عمق ۱۵ سانت


  • بن ماری یک نهم

ابعاد بنماری ۱/۹ به طول ۵۳ و به عرض ۳۴ سانتی متر می باشد.

خرید ظروف بن ماری

ظروف بن ماری مورد نیاز شما به تاپینگ یا جایگان بن ماری شما بستگی دارد. شما می توانید بن ماری مورد نیازتان را از این لینک سفارش و خرید نمایید. جهت اطلاع از محصولات جدید آشپزخانه پیج اینستاگرامی ما را فالو نمایید.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقاله ها

محصولات جدید