آموزشی, مقالات مرتبط با گریل صنعتی

0 تا 100 معرفی دستگاه گریل گازی (صنعتی)

معرفی دستگاه گریل گازی

دستگاه گریل که به عنوان یکی از اصلی ترین تجهیزات و لوازم فست فود ها و نیز رستوران ها استفاده می گردد مدل‌های مختلفی دارد که هر یک از این مدل ها عملکرد و کاربرد متفاوتی دارند. 0 تا 100 معرفی دستگاه گریل گازی (گریل صنعتی) را برای شما در این مقاله معرفی کرده ایم. با ما همراه باشید.

گریل صنعتی گازی پر طرفداررین نوع گریل

مدل‎‌هایی که گریل صنعتی دارد عبارتند از: دستگاه گریل روغنی، گریل ذغالی و گریل ترکیبی می باشد که در بین این مدل‌ها نوع گریل ترکیبی بیشترین طرفدار را در بین رستوران داران دارد. با کمک این گریل پرطرفدار پخت انواع گوشت، ماهی و مرغ به بهترین شکل و یکنواخت انجام می شود چرا که حرارت دستگاه در محفظه داخلی آن هماهنگ و یکپارچه پخش می شود.

یکی از دلایل محبوبیت گریل ترکیبی مقرون به صرفه بودن آن نسبت به خرید دو عدد گریل روغنی و زغالی است. در این مقاله به معرفی دستگاه گریل صنعتی و انواع مدل ها و اندازه ها خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

0 تا 100 معرفی دستگاه گریل گازی

گریل 90 سانت ترکیبی (60 سانت روغنی – 30 سانت زغالی)

دستگاه گریل صنعتی روغنی

دستگاه گریل صنعتی گازی که در رستوران‌ها و فست فود‌ها مورد استفاده می باشد و همانطور که گفته شد از نظر شکل و کارایی دارای دو مدل می‌باشد که عبارتند از روغنی و زغالی. به دلیل استقبال فست فودی ها و رستوران ها تولید گریل ترکیبی (یک گریل با دو صفحه روغنی و زغالی) آغاز شد و در لیست انواع گریل ها قرار گرفت.

گریل صنعتی روغنی: گریل روغنی برای سرخ کردن و تفت دادن مواد غذایی مانند همبرگر، استیک، قارچ و پنیر، فیله و … استفاده می شود. صفحه مورد استفاده در گریل روغنی صاف است که روغن بر روی آن به خوبی پخش شود.

گریل صنعتی زغالی: از گریل زغالی برای گریل کردن مواد غذایی مانند همبرگر زغالی، استیک، مرغ، ماهی و … استفاده می شود. صفحه مورد استفاده در گریل زغالی شیار دار است تا آتش از زیر به سطح گریل برسد و مواد غذایی را گریل کند.

تفاوت پخت در گریل زغالی و روغنی عدم استفاده از روغن در گریل زغالی می باشد و غذا را حالت دودی گریل می کند. برخی از مدل های گریل روغنی با صفحه تخت و برخی از مدل های دیگر با صفحه شیار دار هستند. صفحه گریل زغالی نیز در قسمت پایین دستگاه که زغال بر روی آن قرار می گیرد به شکل مشبک و صفحه بالای زغال که مواد غذایی روی آن قرار می گیرد به صورت شیار دار می باشد.


اگر میخوهید درباره گریل ها بیشتر بدانید: مقالات مرتبط با گریل صنعتی


صفحه چدنی شیاردار: مدل صفحه گریل شیاردار به صورت زغالی است و در طبخ غذا‌هایی که بافت ضخیم تری دارند مورد استفاده هستند مانند گوشت و استیک و غیره.

صفحه چدنی تخت: این صفحه به صورت روغنی کار می‌کنند و برای طبخ غذا‌هایی با بافت نرم و لطیف کاربرد دارد مانند سبزیجات و غذا‌های دریایی. استفاده از این صفحات در قیاس با صفحه زغالی آسان تر است و به سادگی می‌توان آن را تمیز نمود.

گریل گازی تخت

دستگاه گریل صنعتی تریکیبی

این دستگاه که کارکردی دو منظوره دارد هم صفحه صاف برای گریل روغنی دارد و هم صفحه شیار دار برای گریل دودی و زغالی کردن. اگر هر دو نوع گریل زغالی و گریل روغنی را لازم دارید، خرید گریل ترکیبی یک انتخاب بسیار خوب و عالی است.

با انتخاب گریل ترکیبی یک دستگاه با دو کاربرد را دارید که هم در هزینه می تواند صرفه جویی باشد و هم فضای کمتری را در محیط کارتان اشغال می کند. در ادامه میخواهیم یک گریل سفارشی را نیز به شما معرفی کنیم.

گریل سفارشی

علاوه بر گریل های دو کاره ترکیبی (روغنی و زغالی)، گریل سه کاره سفارشی نیز قابل تولید می باشد و در صورت تمایل می توانید ابعاد آن را تغییر دهید. در صورت تمایل به سفارش می توانید با شماره 09128859288 تماس حاصل فرمایید. نمونه گریل سفارشی (سه کاره) سی سانت گریل، سی سانت زغالی و سی سانت شعله دارد.

0 تا 100 معرفی دستگاه گریل گازی

ویژگی های دستگاه گریل

همانطور که میدانیم دستگاه گریل از جمله کاربردی ترین وسایل در رستوران‌ها و فست فود‌ها برای طبخ غذا می‌باشد. علاوه بر آنچه که گفته شد چند ویژگی دیگر نیز وجود دارد که این وسیله را محبوب ترین وسیله نموده است. ویژگی‌هایی از جمله:

قابلیت کنترل دما و حرارت: با کمک این ویژگی غذای طبخ شده کیفیت و سلامت خود را از دست نمی‌دهد و مواد غذایی در حین پخت نمی‌سوزد. چرا که حسگر‌هایی که در دستگاه تعبیه شده است این توانایی را دارند که با افزایش فشار گاز برای عدم بروز حادثه ناگوار جریان گاز ورودی به دستگاه را قطع نمایند.


مشاهده قیمت و مشخصات گریل صنعتی روغنی و گریل صنعتی زغالی


بدنه‌ی استیل: بدنه گریل‌های گازی از استیل دوجداره ساخته شده اند که بدون زنگ زدگی و تا حدود زیادی ضد خش هستند. همچنین دارای ولوم‌های هستند که به صورت نسوز می‌باشند.

اندازه استاندارد: داشتن ابعاد استاندارد یکی دیگر از ویژگی‌هایی است که سبب انتخاب گریل‌های گازی شده است. گریل‌های گازی در دو مدل دو شعله و سه شعله هستند و از دو یا سه شیر گازی ساخته شده اند.

ولوم فلزی: ولوم های استفاده شده در این دستگاه ها فلزی بوده و دارای استحکام بالایی می باشد. طول عمر این ولوم ها طبیعتا بیشتر از ولوم های پلاستیکی می باشد و آسیب پذیری کمتری دارند.

0 تا 100 معرفی دستگاه گریل گازی

شست و شوی آسان: گریل‌های گازی شستشوی راحتی دارند به این صورت که در کف دستگاه سینی‌هایی وجود دارد که روغن جمع شده از مواد غذایی طبخ شده در آن‌ها جمع می‌شود و می‌توان سینی را شسته و تمیز نمود. علاوه بر سینی، صفحه گریل و بدنه گریل‌های گازی نیز به سهولت قابل شستشو می‌باشند.

جنس چدن: چدن های مورد استفاده در دستگاه های گریل زغالی از جنس چدن بوده و از استحکام بالایی برخوردار است. چدن ها در دو مدل مشبک (برای قرارگیری زغال) و راه راه (برای قرارگیری همبرگر) می باشد.

0 تا 100 معرفی دستگاه گریل گازی

اندازه های گریل صنعتی

دستگاه گریل صنعتی در اندازه های متفاوتی تولید می شود. گریل و کباب کردن مواد غذایی یکی از ساده ترین روش ها و سالم ترین روش پخت می باشد. بیشتر افرادی که رژیم دارند و غذاهای چرب و روغنی استفاده نمی کنند، ترجیح می دهند غذاهای خود را به صورت کبابی آماده کرده و بپزنند.

همین طور کباب کردن و گریل کردن مواد غذایی، طعمی بی نظیر به آن می دهد. به همین خاطر مورد استقبال افراد زیادی قرار می گیرد. عمق همه ی دستگاه های گریل صنعتی  65 سانت می باشد و تنها طول آن ها متغیر و متفاوت  می باشد. امکان سفارشی کردن تمامی دستگاه های گریل صنعتی وجود دارد.

به این صورت که به جای دو دستگاه مجزا می توان در یک دستگاه هم گریل ذغالی و هم گریل روغنی استفاده کرد.  کیفیت دستگاه های گریل صنعتی بسیار بالا می باشد، چون صفحه گریل آن ها از جنس چدن آلیاژی مغناطیسی با ضخامت 20 سانتی متر است. دیواره های دستگاه هم از نوع استیل ضد زنگ است.

 • دستگاه های گریل صنعتی 30 سانتی
 • دستگاه های گریل صنعتی 60 سانتی
 • دستگاه های گریل صنعتی 90 سانتی
 • دستگاه های گریل صنعتی 120 سانتی

دستگاه گریل صنعتی

صفحه ی گریل تمامی دستگاه های ذغالی و روغنی در دو مدل شیار دار و تخت تولید می شوند. انتخاب مدل صفحه ی گریل بستگی به نوع ماده ی غذایی انتخاب می شود. معمولا از گریل شیاردار و ذغالی برای کباب کردن انواع گوشت استفاده می شود.

از صفحه ی گریل مدل تخت هم بیشتر برای تهیه ی مواد غذایی نرم و غذاهای دریایی استفاده می شود.

دستگاه گریل صنعتی 30 سانتی

کوچکترین طول گریل 30 سانت می باشد که مصرف صنعتی زیادی ندارد. این دستگاه گریل در دو نوع روغنی و ذغالی می باشد. این دستگاه بیشتر برای مصارف خانگی مورد استفاده قرار می گیرد. افرادی که رژیم هستند و می خواهند مواد غذایی را بدون نیاز به روغن کباب و گریل کنند از این دستگاه استفاده می کنند.

دستگاه گریل صنعتی 60 سانتی

این دستگاه گریل صنعتی از طول 60 سانتی برخوردار می باشد. یکی از بزرگ ترین مزیت این دستگاه در این است که امکان شست و شوی آسان آن وجود دارد. بدنه ی دستگاه گریل صنعتی 60 سانتی تمام استیل بوده و از استحکام بالایی برخوردار است.

مستحکم بودن این دستگاه موجب افزایش طول عمر آن شده است. رویه ی دستگاه از جنس چدن بوده و برای گریل انواع مواد غذایی مناسب است. در اکثر رستوران ها از دستگاه گریل 60 سانت استفاده می شود.

دستگاه گریل صنعتی در دو نوع ذغالی و روغنی می باشد که به صورت سفارشی امکان ساخت گریل ترکیبی این سایز هم وجود دارد. به این صورت که که نصف آن ذغالی  و نصف دیگر آن روغنی باشد. از دیگر مزیت های این دستگاه می توان به وزن کم آن و قابلیت جا به جایی راحت آن اشاره کرد. مخزنی که برای تخلیه ی روغن دارد، استفاده از یک سینی مجزا برای جلوگیری از ریزش روغن از دیگر مشخصه های این گریل می باشند.

دستگاه گریل صنعتی

دستگاه گریل صنعتی 90 سانتی

ابعاد بعدی که برای دستگاه گریل صنعتی وجود دارد، طول 90 سانت می باشد. این دستگاه در دو نوع ذغالی و روغنی (گازی) وجود دارد. این دستگاه را هم می توان به صورت ترکیبی سفارش داد. به این صورت که 60 سانت آن ذغالی  و 30 سانت دیگر آن روغنی باشد و یا برعکس 60 سانت آن روغنی و 30 سانت آن ذغالی باشد.

جنس بدنه ی این دستگاه از استیل ضد زنگ بوده و جنس صفحه های  آن از نوع چدن می باشد. چدن می تواند مدت زمان بیشتری حرارت را در خود نگه دارد.

دستگاه گریل صنعتی ترکیبی از دو ولوم تنظیم حرارت برخوردار است.  خرید دستگاه به صورت ترکیبی نسبت به خرید دو دستگاه مجزا بسیار مقرون به صرفه تر است.

در بیشتر رستوران ها، فست فودی ها و حتی در خانه ها از دستگاه گریل 90 سانت  استفاده می شود، چون که قابلیت گریل و سرخ کردن را با ذغال و روغن به صورت همزمان فراهم کرده است. افرادی که اقدام به سفارش دستگاه گریل صنعتی 90 سانتی ترکیبی می نمایند با خرید آن، یک تیر دو نشان می زنند.

دستگاه گریل صنعتی

دستگاه گریل صنعتی 120 سانتی

دستگاه گریل صنعتی 120 سانتی از طول 20 سانتی متری برخوردار است. این دستگاه هم در دو نوع ذغالی و روغنی ساخته می شود. همین طور امکان ساخت سفارشی آن به صورت ترکیبی هم وجود دارد.

ولی بیشتر مواقع این سایز از دستگاه گریل صنعتی مصرف زیادی ندارد، چون هم جا به جایی آن سخت است و هم شست و شوی آن. به همین خاطر بیشتر افراد به جای سفارش ترکیبی این دستگاه، اقدام به خرید دو دستگاه 60 سانتی استفاده می کند که هم جا به جایی آن راحت باشد و هم دو دستگاه جداگانه داشته باشد.

طعم خوش غذای گریل شده

گریل کردن نیز مانند کباب کردن و سرخ کردن روشی برای طبخ نمودن انواع مواد غذایی از جمله گوشت، مرغ، محصولات دریایی و حتی سبزیجات می‌باشد. در گریل نمودن نیز مانند دیگر روش‌ها از حرارت مستقیم بهره گرفته می‌شود اما با کمی‌تفاوت و آن هم این است که انتقال حرارت در تمام محفظه دستگاه به طور یکنواخت در گردش است و تمام مواد غذایی به خوبی مغز پخت می‌شود.

از آنجایی که در گریل کردن مواد غذایی روغن چندانی استفاده نمی‌شود و حتی بدون روغن پخت انجام می‌شود برای کسانی که رژیم دارند بسیار مناسب است. از همه مهمتر اینکه در گریل کردن، مواد غذایی ارزش غذایی خود را حفظ می‌کنند.

خرید دستگاه گریل گازی

حال که با ویژگی‌های دستگاه گریل گازی؛ از کاربردی‌ترین تجهیزات پخت فست فود و رستوران، آشنا شدیم اگر قصد تهیه و خرید این دستگاه را دارید این نکته را به خاطر داشته باشید که دستگاه دارای خدمات پس از فروش باشد. با مراجعه به فروشگاه‌های آشپزالات از تمام این مزایا به خوبی می‌توانید بهره مند شوید. جهت با خبر شدن از محصولات جدید، صفحه اینستاگرامی آشپزآلات را دنبال کنید.

دیدگاهی در مورد “0 تا 100 معرفی دستگاه گریل گازی (صنعتی)

 1. متین گفت:

  ممنون بابت مقاله خوبتون. از طریق مقاله وارد دسته گریلتون شدم و گریل زغالی 60 سانت رو سفارش دادم. این اولین سفارشم از سایت بود و تا اینجا برخورد خیلی خوبی از پشتیبان های سایت دیدم. مچکرم

  1. آشپزآلات گفت:

   ممنون از شما کاربر عزیز

 2. shervin گفت:

  عالی بود?

  1. آشپزآلات گفت:

   ???

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *