آموزشی

راهنمای خرید سرخ کن رومیزی برقی

راهنمای خرید سرخ کن رومیزی برقی

سرخ کن یکی از مهمترین تجهیزاتی است که در یک فست فودی مورد استفاده قرار می گیرد. چه بسا اگر سرخ کن صنعتی مناسب انتخاب نکنیم، در کیفیت محصولات ارائه شده به مشتری تاثیر مستقیم می گذارد. در این مقاله به راهنمای خرید سرخ کن رومیزی برقی پرداختیم. تا انتها همراه ما باشید.

انواع سرخ کن رومیزی برقی

سرخ کن های برقی رو میزی در مدل های مختلف تولید و عرضه می شوند که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم.

سرخ کن صنعتی تک لگن برقی

سرخ کن تک لگن برقی در ابعاد مختلف وجود دارد. به عنوان مثال تک لگن 4 لیتری ، 6 لیتری و 8 لیتری که شما می توانید بنا بر مصرف خود سرخ کن مورد نظر خود را انتخاب کنید. سرخ کن تک لگن مناسب سرخ کردن سیب زمینی، هات داگ، کتف و بال سوخاری می باشد. محدوده دمایی این سرخ کن ها معمولا بین 50 الی 200 درجه سانتی گراد می باشد.

سرخ-کن-برقی-1-لگن-6-لیتری-3

پیشنهاد : مشخصات و قیمت سرخ کن برقی تک لگن 6 لیتری ABA

سرخ کن دو لگن برقی

سرخ کن دو لگن برقی نیز همانند تک لگن در ظرفیت های مختلف تولید و عرضه می گردد. این سرخ کن ها مناسب فست فودی هایی که مصرف بالاتری دارند می باشد. مزیت خرید یک سرخ کن دو لگن نسبت به خرید دو عدد سرخ کن تک لگن، صرف اقتصادی و منبع تغذیه برق کمتر است.

در سرخ کن برقی دو لگن برقی می توان هر لگن را به صورت جداگانه روشن و از آن استفاده کرد. کاربرد و موارد تک لگن و دو لگن یکی می باشد اما توصیه می شودسرخ کن سوخاری با سرخ کن سیب زمینی جداگانه باشد.

سرخ کن برقی دو لگن 6 لیتری ABA

بیشتر بخوانید : سرخ کن برقی دو لگن 6 لیتری ABA

نحوه تخلیه روغن در سرخ کن های برقی

سرخ کن های برقی همانند سرخ کن های گازی در مدل های شیر دار و ساده تولید می شوند. در مدل های شیر تخلیه دار، تخلیه روغن از شیر خروجی انجام شده و در مدل هایی که شیر تخلیه ندارند لگن دستگاه به راحتی قابل جدا شدن و تخلیه می باشد.

راهنمای خرید سرخ کن رومیزی برقی

پیشنهاد : سرخ کن برقی تک لگن شیرتخلیه دار

ترموستات در سرخ کن های برقی

جالب است که بدانید اکثر سرخ کن های برقی دارای ترموستات هستند. ترموستات وظیفه کنترل دمای معرفی شده را دارد. به عنوان مثال ما به دستگاه دمای 180 درجه را معرفی می کنیم؛ المنت های دستگاه روشن شده و دمای روغت را به دمای 180 درجه رسانده، سپس المنت خاموش می شود. زمانی که دمای روغن از 180 درجه افت کند المنت ها به صورت خودکار روشن شده تا دمای روغن مجددا به 180 درجه برسد.

راهنمای خرید سرخ کن رومیزی برقی


بیشتر بخوانید : راهنمای خرید سرخ کن رومیزی گازی


تایمر در سرخ کن های برقی

برخی از سرخ کن های برقی علاوه بر ترموستات دارای تایمر نیز می باشند. به عنوان مثال یک دما را برای سرخ کن تعریف می کنیم و تایمر را در زمان مشخصه قرار می دهیم. سرخ کن روشن می شود و پس از پایان زمان خاموش می شود. مزیت این کار این است که از سوختن و یا خام ماندن مواد جلوگیری کرده و شما می توانید برای هر مواد غذایی یک تام مشخص در نظر بگیریدو از آن استفاده کنید.

راهنمای خرید سرخ کن رومیزی برقی

امیدواریم این مقاله به سوالات شما پاسخ داده باشد. اگر سوالی دارشتید از بخش نظرات بپرسید. پیج ما رو در اینستاگرام دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *