آموزشی, عمومی

راهنمای خرید سرخ کن رومیزی گازی

راهنمای خرید سرخ کن رومیزی گازی

سرخ کن یکی از مهمترین تجهیزاتی است که در فست فودی مورد استفاده قرار می گیرد. چه بسا اگر سرخ کن صنعتی مناسب انتخاب نکنیم، در کیفیت محصولات ارائه شده به مشتری تاثیر مستقیم می گذارد. در این مقاله به راهنمای خرید سرخ کن رومیزی گازی پرداختیم. تا انتها همراه ما باشید.

انواع سرخ کن صنعتی رومیزی گازی

سرخ کن های رومیزی در مدل های مختلف طراحی و تولید می شوند که به شرح ذیل می باشند.

سرخ کن تک لگن گازی

سرخ کن تک لگن گازی مناسب برای فست فودی هایی است که فروش کمتری داشته و نیازشان با یک لگن سرخ کن هم برطرف می شود. اما برخی نیز از این سرخ کن به عنوان سرخ کن کمکی در کنار سرخ کن های دیگر خود استفاده می کنند.

راهنمای خرید سرخ کن رومیزی گازی

پیشنهاد : مشاهده قیمت و مشخصات سرخ کن تک لگن گازی خارجی

سرخ کن دو لگن گازی

سرخ کن دو لگن دارای دو لگن استیل می باشد. ظرفیت هر لگن متفاوت بوده و در مدل های 6 ، 8 و 10 لیتر وجود دارند. این سرخ کن نیز در فست فودی ها مورد استفاده قرار می گیرد. هر لگن این دستگاه به صورت جداگانه قابل روشن شدن بوده و در مواقع مصرف کم می توان فقط یک لگن آن را روشن کرد.

مزیت خرید سرخ کن دو لگن به خرید دو عدد تک لگن، قیمت به صرفه آن است.

سرخ کن دو لگن رومیزی گازی خارجی ABA 5

پیشنهاد : مشاهده قیمت و مشخصات سرخ کن دو لگن رومیزی گازی خارجی ABA

نحوه تخلیه روغن در سرخ کن رومیزی گازی

برخی از سرخ کن ها دارای شیر تخلیه می باشند که توسط آن روغن داخل دستگاه تخلیه می شود. اما در این مدل از سرخ کن ها، لگن دستگاه به صورت یک پارچه و پِرِسی بوده و قابلیت جدا شدن از دستگاه را ندارد.

اما در دستگاه هایی که شیر تخلیه ندارند، از لگن بن ماری استفاده شده و به راحتی قابل جدا شدن، تخلیه و شست و شو می باشند.

سرخ کن رومیزی گازی خارجی ABA

ترموستات در سرخ کن های گازی

ترموستات وسیله ای برای کنترل دما می باشد که در برخی از دستگاه ها به کار می رود. سرخ کن های گازی از آن مستثنی نبوده و برخی از سرخ کن ها دارای ترموستات می باشند.

سرخ کن های گازی دارای ترموستات در ظرفیت های بزرگتر و صنعتی بیشتر استفاده می شود. مانند تک لگن 18 لیتری یا دو لگن 18 لیتری. در مدل های ظرفیت کم مانند 8 یا 10 لیتری ترموستات لازم نبوده و به صورتی دستی شعله را تنظیم می شود.

سرخ کن گازی یا برقی؟

سرخ کن گازی نسبت به سرخ کن های برقی صرفه اقتصادی بیشتری دارد. پس طبیعتا اگر در محل مورد نظر گاز دارید، خرید سرخ کن گازی به صرفه تر و بهتر می باشد.

راهنمای خرید سرخ کن رومیزی گازی

امیدواریم این مقاله به سوالات شما پاسخ داده باشد. اگر سوالی دارشتید از بخش نظرات بپرسید. پیج ما رو در اینستاگرام دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *