آموزشی

همزن یا میکسر قنادی و کاربرد آن

همزن یا میکسر قنادی و کاربرد آن

در گذشته تهیه خمیر در شیرینی پزی ها و گاها رستوران ها بدون دستگاه و با دست انجام می شد که مشکلاتی نظیر آلودگی، سپری شدن زمان و .. را به همراه داشت. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و برقی شدن دستگاه ها، بسیاری از نیاز ها انسان ها رفع شده و دستگاه های برقی در پیشرفت انجام کارهایمان کمک بسیاری می کنند. دستگاه همزن یا میکسر در تهیه خمیر به آشپزها بسیار کمک کننده خواهد بود. در این مقاله به همزن یا میکسر قنادی و کاربرد آن می پردازیم. تا انتهای مقاله همراه آشپزآلات باشید.

همزن یا میکسر قنادی

میکسر قنادی دستگاه برقی است که دارای یک ظرف دیگ شکل، موتور همزن و سه پارو می باشد. هر کدام از این سه پارو ها در شکل های متفاوت بوده و کاربرد هر کدام متفاوت است. پارو های همزن عبارتند از سیمی، مارپیچ و ضربدری که در ادامه با کاربرد هر کدام آشنا می شویم.

همزن یا میکسر قنادی و کاربرد آن

کاربرد همزن

از میکسر یا همزن بیشتر برای تهیه خمیر و مواد شیرینی در قنادی ها و آشپزخانه های صنعتی استفاده می شود. دستگاه های میکسر یا همزن فقط برای تهیه نان خمیر نبوده و از آن می توان برای همزدن خامه، تخم مرغ با مواد دیگر، حتی معجون و بستنی و برخی مواد خوراکی دیگر استفاده کرد. کاربرد همزن ها به واسطه پارو هایشان مشخص می شوند.

یکی از پارو ها سیمی بوده و برای مایعات تخم مرغ، شربت و مواد خوراکی رقیق استفاده می شود. پاروی دوم دستگاه های همزن مارپیچی نام دارد که از آن جهت خمیر و مواد خوراکی غلیظ و چسبنده مانند مایع بستنی و معجون و … استفاده می شود. پاروی سوم دستگاه همزن ضربدری است که برای همزدن مواد پودری آن استفاده می شود. دو پاروی دیگر نیز برای کاربرد دیگر وجود دارند اما در بسته بندی همزن ها معمولا سه پارو قرار دارد.

میکسر ها در اندازه های مختلف تولید می شوند و برای انتخاب و خرید یک میکسر باید پارامتر های خاصی را در نظر گرفت.

راهنمای خرید میکسر قنادی

در هنگام خرید همزن یا میکسر قنادی باید به چند نکته توجه داشت.

  • اندازه و ظرفیت دستگاه

دستگاه های همزن در اندازه های 5 الی 110 کیلو (در حالت مایع لیتر) تولید و عرضه می شوند. طبیعتا هر چه ظرفیت دستگاه بالاتر برود اندازه آن نیز بیشتر می شود. اولین نکته ای که باید در نظر گرفت اندازه محیط و میزان استفاده شما از دستگاه می باشد. از همزن های با ظرفیت کم در آشپزخانه های خانگی بیشتر استفاده می شود. همزن های 5 و 7 لیتری رو میزی بوده و بقیه دستگاه ها به صورت پایه دار و زمینی هستند.

میکسر قنادی یا همزن 10 لیتری aba2346

همچنین ببینید : مشاهده مشخصات و قیمت میکسر قنادی یا همزن 10 لیتری ABA

  • کیفیت دستگاه

دستگاه های همزن توسط کشور ها، برند ها و کارخانه های زیاد تولید می شوند. هر برند کیفیت خاص خود را دارد که خریدار هنگام خرید باید به آن توجه کند تا از لحاظ کارایی و کیفیت دستگاه به مشکل برخورد نکند. همچنین می توانید از میکسر قنادی موجود در آشپزآلات دیدن کنید و در صورت تمایل و خواندن مشخصات به صورت آنلاین دستگاه مورد نظر خود را سفارش دهید.

  • لوازم جانبی

برخی از دستگاه های همزن دارای پارو و کاسه اضافی یا متفاوت می باشند که این قابلیت می تواند نکته مثبتی باشد.

  • مشخصات دستگاه

می توان گفت مشاهده مشخصات دستگاه و ویژگی های دستگاه مهمترین نکته ای است که باید هنگام خرید به آن توجه کرد تا بهترین و مناسب ترین انتخاب را داشته باشیم و از خرید خود پشیمان نشویم.  مشخصات مهم دستگاه که باید به آن توجه کرد عبارتند از جنس بدنه، قدرت دستگاه، ظرفیت آن، جنس پارو، میزان برق مصرفی و … .

میکسر قنادی best

همچنین ببینید : مشاهده انواع میکسر های موجود در آشپزآلات

خرید همزن یا میکسر قنادی

جهت خرید همزن یا میکسر قنادی می توانید از سایت ما سفارش داده و درب منزل سفارش خود را تحویل بگیرید. جهت اطلاع از دستگاه های آشپزخانه صنعتی پیج اینستاگرام ما را نیز دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *