آموزشی, عمومی

وسایل مورد نیاز آبمیوه فروشی

وسایل مورد نیاز آبمیوه فروشی

شاید قصد راه اندازی یک آبمیوه فروشی داشته باشید و میخواهید درباره وسایل مورد نیاز آن تحقیق کنید. با فرا رسیدن فصل گرما خیلی ها به این فکر می افتند. به همین دلیل با مقاله ای با عنوان “وسایل مورد نیاز آبمیوه فروشی” در خدمت شما هستیم. با آشپزآلات همراه باشید.

چرا آبمیوه فروشی؟

داشتن آبمیوه فروشی و بستنی فروشی یکی از شغل های پر درآمد و مورد علاقه بسیاری از افراد است؛ مخصوصا وقتی که از فصل سرما خارج می شویم و هوا روز به روز به سمت گرما می رود. وقتی هوا به گرما می رود مردم برای گردش و تفریح به بیرون از خانه هایشان می آیند و با دیدن آبمیوه و بستنی حتما آب دهانشان راه می افتد تا یکی از آن ها را از شما بخرند.

اما موفقیت در این شغل به چندین عامل بستگی دارد که در ادامه بیشتر به آن ها می پردازیم.

وسایل مورد نیاز آبمیوه فروشی

وسایل مورد نیاز برای راه اندازی آبمیوه فروشی چیست؟

دستگاه آبمیوه گیری برقی

دستگاه های آبمیوه گیری از مهم ترین ابزار های هر آبمیوه فروشی است تا به وسیله آن بتوان آب بسیاری از میوه ها به صورت تازه و کاملا طبیعی گرفت تا مشتری از یک آبمیوه 100% طبیعی لذت کامل را ببرد. با این دستگاه می توان آبمیوه و صیفیجات هایی نظیر سیب، هویچ، کرفس، و … اشاره کرد.

مشاهده انواع دستگاه های آبمیوه گیری

آب مرکبات گیری استیل

آب مرکبات گیری استیل یکی از ابزار هایی است که نیازی به برق نداشته و می توانید با آن آب مرکباتی نظیر آبلیمو، نارنج، پرتقال، انار و … را گرفته و از مخلوط شدن تفاله یا پالپ میوه ها به آبمیوه جلوگیری کنید تا نوشیدنی خالص و گوارایی را تحویل به متری دهید.

آب مرکبات گیری استیل

همچنین ببینید : آب مرکبات گیری استیل (پرتقال و انار و…)

مخلوط کن

یکی از مهمترین وسایل مورد نیاز برای آبمیوه فروشی ها، مخلوط کن است. مخلوط کن برای مخلوط کردن و همچنین گرفتن آب برخی از میوه جات بسیار مناسب است. به عنوان مثال آب طالبی، آب انبه و مخلوط آن با شیر، خرد کردن موز و اضافه کردن شیر به آن برای تهیه شیر موز و مخلوط بسیاری از نوشیدنی ها را می توان با استفاده از این دستگاه تهیه و آماده کرد.

مشاهده انواع مخلوط کن

دستگاه شربت سردکن

حتما در آبمیوه فروشی ها و بستنی فروشی ها این دستگاه را دیده اید. دستگاهی که داخل آن آبمیوه یا شربت وجود داشته و به وسیله یک پارو در حال چرخش و هم خورد است. این دستگاه ها به نام شربت سرد کن معروف هستند.

یک نکته بسیار مهم وجود دارد که دستگاه های پمپی برای آبمیوه های دانه دار مانند خاک شیر و تخم ریحان (شربتی) مناسب نبوده و فقط برای شربت های طعمی مناسب اند. اما دستگاه های غیر پمپی برای شربت های تخم دار مشکل نخواهند داشت. این دستگاه ها به صورت یک مخزن، دو مخزن، سه مخزن و چهار مخزن در بازار وجود دارند.

دستگاه شربت سردکن 2 مخزن 15 لیتری ایرانی

جهت مشاهده انواع دستگاه های شربت سرد کن کلیک کنید.

دستگاه یخ ساز

این که نوشیدنی شما خنک باشد می تواند به روش های مختلفی انجام شود. اما گاهی وقت ها نمی توان میوه ها را در یخچال نگهداری کرد و برای تازه بودن آبمیوه نمی توان از قبل آبمیوه را تهیه کرده و در یخچال بگذاریم. پس لازم است تا یخ آماده داشته باشیم تا به محض گرفتن آبمیوه تکه های یخ را در آن یا دستگاه با تیغه قوی بریزیم تا به خوبی خنک و گوارا شود. نوشیدنی خنک از مهم ترین و گواراترین نوشیدنی ها فصل گرم است.

همچنین بخوانید : یخ ساز 15 کیلویی

دستگاه یخ خردکن

گاهی وقتا نمیخواهید یخ هایی که در آبمیوه میریزید به صورت تکه تکه یا حبه ای باشد. دستگاه یخ خورد کن در این زمینه به شما کمک می کند تا یخ ها را به صورت دلخواه خورد کرده و داخل نوشیدنی بریزید. از استفاده های دیگر یخ خورد کن می توان به استفاده در پروتئینی فروشی ها بر روی مرغ و ماهی و … اشاره کرد.

یخ خردکن best مدل WF-A108E

همچنین بخوانید : یخ خردکن best مدل WF-A108E

دستگاه فالوده ساز

ممکن است بخواهید آبمیوه فروشیتان کامل تر بنظر برسد. پس داشتن فالوده خنک و خوشمزه می تواند به شما کمک بسیاری کند. با داشتن فالوده ساز می توانید همیشه فالوده هایتان را خنک و دلچسب نگه دارید و هر وقت که مشتری آمد آن را سرو کنید و تحویل به مشتری دهید. فالوده ساز ها معمولا در دو قالب 30 لیتری و 60 لیتری وجود دارند.

دستگاه فالوده ساز 30 لیتری

همچنین بخوانید : دستگاه فالوده ساز 30 لیتری

دستگاه ذرت مکیزیکی

ذرت مکزیکی هم یکی از خوشمزه ترین و جذاب ترین خوراکی هایی است که می تواند در بیرون از خانه در حین خرید، گردش و تفریح میل کرد. برای آبمیوه فروشیتان داشتن دستگاه ذرت مکزیکی مفید است. زیرا در فصول سرد که فالوده و نوشیدنی های خنک و سرد مورد استقبال قرار نمیگیرد، خوراکی های گرم و خوشمزه می تواند عامل جذب مشتری بسیاری شود و شما در فصل زمستان هم فروش خوبی داشته باشید و فروشتان فصلی نشود.

مقایسه دستگاه ذرت مکزیکی با دستگاه پاپ کورن

همچنین بخوانید : دستگاه ذرت مکزیکی استیل

نکات مهم آبمیوه فروشی که باید به آن توجه کرد

برای داشتن آبمیوه فروشی باید به نکات بسیاری دقت و توجه نمود. در ادامه به آن ها می پردازیم.

مکان مناسب

اینکه آبمیوه فروشی شما در مکان مناسبی داشته باشد به صورت مستقیم در فروشتان تاثیر گذار خواهد بود. اگر مغازه تان در خیابان پر تردد، کنار پارک یا مراکز تفریحی، داخل مجتمع های خرید و فروشگاه و … باشد طبیعتا با عبور و مرور بسیاری از مردم مواجه خواهید بود. مردم معمولا حاضرند برای خورد و خوراک خرج کنند پس شما می توانید در مکان های شلوغ و پر تردد فروش بسیار خوبی داشاته باشید تا یک مغازه در داخل کوچه یا محل خلوت و بدون تردد.

زمان و فصل مناسب

همونطور که کمی بالاتر در قسمت ذرت مکزیکی ذکر کردیم، لازم است خوراکی فصل ها را رعایت کنید. در فصول گرم بستنی، فالوده و نوشیدنی های خنک مورد تقاضای مشتریان قرار می گیرد تا با خنکی خوراکی ها گرمای هوا را متعادل کنند و در نهایت دمای بدنشان متعادل شود. در فصول سرد نیز که هوا سرد و خنک می شود نیاز است تا با نوشیدنی های گرم دمای بدن را متعادل کنند. همچنین خوراکی هایی نظر ذرت مکزیکی و اسنک نیز بسیار مورد استقبال قرار می گیرد.

وسایل مورد نیاز آبمیوه فروشی

بروز بودن محصولات

روز به روز نوشیدنی ها و خوراکی های خوشمزه و دلپذیری در دنیا معرفی می شوند. چه خوب است که آبمیوه فروشی شما بروز باشد و انواع نوشیدنی ها را داشته باشید تا مشتری هایتان را سورپرایز کنید و آن ها را به مشتریان دائمی خود تبدیل کنید. پس سعی کنید هیچ وقت خودتان و محصولاتتان را محدود نکنید و همیشه جا برای پیشرفت خود داشته باشید.

سخن پایانی

امیدواریم اطلاعات داده شده بتواند شما را در داشتن یک آبمیوه فروشی خوب یاری کند و روز به روز پیشرفت و افزایش درامد داشته باشید. لطفا اگر نظر یا پیشنهادی دارید با ما در ارتباط بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *