علت سرد بودن قهوه خروجی در دستگاه های اسپرسوساز نیمه صنعتی

یکی از مشکلاتی که اکثر خریداران با دستگاه های نیمه صنعتی دارند، سرد بودن قهوه خروجی در دستگاه های اسپرسوساز نیمه صنعتی است. با توجه به زیاد بودن این پرسش و مشکل تصمیم گرفتیم تا مقاله را در این باره و حل این مشکل بنویسیم و برای شما عزیزان در سایت قرار دهیم. در ادامه دو راه حل پیشنهاد شده است. با آشپزآلات همراه باشید.

سرد بودن قهوه خروجی در دستگاه های اسپرسوساز نیمه صنعتی

دستگاه های اسپرسوساز نیمه صنعتی دارای ساختاری همانند دستگاه های خانگی دارند. یعنی همه آن ها از یک پمپ آب لرزشی یک شکل استفاده می کنند. اتصالات در تمام دستگاه های نیمه صنعتی و اخنگی از شلنگ نازک استفاده شده، تمام آن ها دارای مخزن آب و بویلد لوله ای یا فلزی شکل هستند.

سرد بودن قهوه خروجی در دستگاه های اسپرسوساز نیمه صنعتی

پس می توان نتیجه گرفت عملکرد اکثر دستگاه اسپرسوساز خانگی و نیمه صنعتی بکسان می باشند. اما تنها چیزی که آن ها را از یکدیگر متمایز می کند، نوع و جنس اجزای داخلی آن هاست. به عنوان مثال در دستگاه های نیمه صنعتی مانند نوا ۱۲۸، جمیلای، بارنی از دسته گروپ صنعتی (سایز ۵۸) استفاده شده که این امکان هم می تواند نکته مثبتی برای دستگاه ها باشد.

همچنین این امکان می تواند برای افراد آماتور دردسرساز شود؛ زیرا داشتن دسته گروپ سایز بزرگ برای این دستگاه باعث می شود قهوه خروجی از دسته گروپ کمی سرد باشدو یا کرما یا خامه دلخواه را نداشته باشد. اما این مشکل به راحتی قابل حل شدن است و با کمی تمرین می توانید قهوه داغ و لذت بخشی را از دستگاه خود بگیرید. در این مقاله دو روش به شما پیشنهاد می شود.

حل مشکل سرد بودن قهوه خروجی

گرم کردن دسته گروپ

شما می توانید قبل از اینکه داخل دسته گروپ قهوه بریزید دسته را روی دستگاه ببندید و دکمه عصاره گیری را بزنید. این کار باعث می شود آب جوش از دسته گروپ خارج شود و حرارت آب جوش نیز باعث گرم شدن دسته گروپ می شود. با این کار علاوه بر گرم شدن دسته گروپ، هد گروپ دستگاه نیز گرم می شود.

سرد بودن قهوه خروجی در دستگاه های اسپرسوساز نیمه صنعتی

گرم کردن فنجان

در دستگاه هایی که گرمکن فنجان دارند، قبل از عصاره گیری فنجان های خود را روی دستگاه قرار دهید که قبل از استفاده کمی گرم شوند. زیر سرد بودن فنجان نیز در دمای خروجی قهوه نیز اثر گذار باشد. اگر هم دستگاه شما گرمکن فنجان ندارد می توانید از راه های دیگر نیز فنجانتان را گرم کنید.

سرد بودن قهوه خروجی در دستگاه های اسپرسوساز نیمه صنعتیسخن پایانی

امیدواریم با این دو راه حل ارائه شده توانسته باشیم از سرد شدن قهوه تان درصدی جلوگیری کرده باشیم. با آشپزآلات همراه باشید و صفحه ما در اینستاگرام را دنبال کنید تا از لوازم جدید ما با خبر باشید. ممنون از همراهی شما عزیزان.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقاله ها

محصولات جدید